Podnikání v nouzovém stavu

Od března 2020 sestavujeme a rozesíláme odpovědi na nejčastější dotazy vyvstávající v souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným pro celé území České republiky. Na nouzový stav se nedíváme  pohledem běžného občana, ale pohledem našich typických klientů - podnikatelů. Ti všichni jsou aktuální situací taktéž přímo ohroženi, a to nikoliv sice zdravotně, často však existenčně. Snažíme se proto pomoct alespoň tím, že pomáháme věcnou formou informativních memorand zorientovat se v současné právní změti.

Pomáháme ve spolupráci s Empiria21

Ve spolupráci s podnikatelským klubem Empiria21 a paní Ing. Lucií Libovickou jsme na období května vyhradili část kapacity našich právníků na to, abychom členům Empiria21 a odběratelům newsletteru tohoto podnikatelského klubu pomohli zodpovědět dotazy, které je momentálně nejvíce tíží. 

Pokud na Vaši otázku nenaleznete odpověď v našich dosavadních tematických memorandech z řady "Podnikání v nouzovém stavu", napište nám prosím Váš dotaz. Naši právníci Vám odpoví do druhého pracovního dne.

Položit dotaz


 

Zaslat vše přehledně emailem

Proč to děláme?

11. dubna 2020 | Aktualizace 1. května 2020  [17:10]

Podnět ke vzniku této iniciativy jsem dal 25. března 2020, tedy den poté, co vláda změnou svého postupu hodila řadu podnikatelů fakticky přes palubu, když jim znemožnila požadovat újmu vznikající jim v důsledku krizových opatření. Přesně tak se to tehdy jevilo. Podotýkám, že v ten den se vůbec nemluvilo o tom, že by snad vláda vůbec uvažovala o jakékoliv kompenzaci pro soukromý sektor. Přišlo mi docela líto, že se takto kdosi pokusil "kleknout" na soukromý sektor. 

Každý trochu sociálně zodpovědný člověk či firma se v dobu, kdy vypukla pandemie, snažil pomoct, jak nejlépe mohl. My jsme to dělali po svém. Ačkoliv neumíme šít roušky ani vařit dobré jídlo pro záchranáře,  umíme právo a dokážeme se v něm orientovat. Vyhradil jsme proto část kapacity našich právníků na to, abychom zmapovali a dali odpovědi na problémy těch, kdo dávají práci jiným. Během dvou dnů jsme vyslali do světa první informační memorandum a zanedlouho další. 

Forma memorand, kterou jsme zvolili, není úplně jednoduchá pro čtení na mobilu. Ale je zase dostatečně vhodná proto, abychom mohli vše zodpovědět detailně a naše odpovědi doplnit o konkrétní doporučení a odkazy na příslušné formuláře.  Právě proto zasíláme tato memoranda nejraději emailem. Máme pak jistotu, že memorandum se Vám dobře zobrazí a informace se k Vám dostanou.

K 23. dubnu 2020  má řada našich tematických memorand následující části:

Mimochodem, vůbec se nemusíte bát zadat Váš pracovní email. Nehodláme Vás spamovat, nic Vám neprodáváme :-). Pokud už něco emailem zasíláme, není to častěji než 2x do měsíce a vždy se snažíme, aby v tom byla pro Vás nějaká hodnota, něco podnětného či zajímavého (doporučení, vzor atd). Navíc, kdykoliv se můžete jedním kliknutím odhlásit z dalšího mailingu od nás. Vše, co posíláme, je zdarma a nic za to nechceme. 

Přeji Vám zdraví a ať se Vám daří!

Libor Vašíček, vedoucí advokát  AK Legal Partners